Enerji endüstrisine özel algoritmalar geliştiriyoruz

Enerji tüketim kültürünü iyileştirmek, enerji tedarik ve dağıtım şirketlerinin dijital dönüşümünü hızlandırmak için özel çözümler geliştiriyoruz.

KONUT ENERJİ SERVİS HİZMETLERİNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOLCULUĞU

Elektrik dağıtım ve ticaret şirketlerinin, enerji verimliliğini artırmak ve sürdürülebilir bir tüketim kültürü hazırlamak için rollerini operasyondan danışmanlığa doğru geliştirmeleri gerekmektedir.

Elektrik servis hizmeti veren şirketler GSM Operatörleri gibi sunduğu hizmetleri çeşitlendirme yoluyla yüksek hacimli nüfusa dokunma kabiliyetleri olmasına rağmen, kullanıcısıyla etkileşimleri çok sınırlıdır.

Hane halkı elektrik tüketimi %30 verimlilik potansiyeline sahiptir. Bu verimlilik potansiyelinden faydalanmak için tüketimi izlemek gereklidir ancak çözümlerin çoğu donanım kurulumuna dayalıdır. Marketteki bu ürünler 2.000 ₺ civarındadır. Bu noktada dağıtım şirketleri ellerindeki ham veriyi anlamlandırarak çok daha düşük maliyetle bu hizmeti son tüketicisine sunabilir.

HİZMETLER

1

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ KONUT ELEKTRİK TÜKETİM ANALİZİ

Elektrik servis şirketlerine müşterileri için toplumsal araştırmamız ve derin öğrenme mekanizmaları kullanarak yaptığımız analiz ve buna uygun öneriler içeren kişiselleştirilmiş paneller sunuyoruz.

2

ELEKTRİK KAÇAK KULLANIM TESPİTİ

Elektrik dağıtım şirketlerine anomali tespiti algoritmamız ile kaçak kullanımı donanım kurulumu olmadan tespit eden uygulama sağlıyoruz.

3

TOPLULUK ENERJİ VERİMLİLİK PLATFORMU

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konusunda paydaşları üzerinden aksiyon almak isteyen topluluklara oyunlaştırılmış enerji verimlilik platformu kuruyoruz.

TOPLUMSAL ARAŞTIRMAMIZDAN ÇIKAN ÇARPICI SONUÇLAR

Statik verimizi oluşturmak için binlerce hane ile görüştük. Elde ettiğimiz içgörülerden bazıları:

 
 
Elektriği satın aldığınız perakende şirketini değiştirebildiğinizi biliyor musunuz?
 
Kişiselleştirilmiş panel için perakende şirketinizi değiştirir miydiniz?